PARTİKÜL FİTRESİ – DPF iPTALİ

ShowImageShowImage (1)

FİRMAMIZ BÜNYESİNDE UZMAN KADRO VE ÖZEL EKİPMANLAR İLE GARANTİLİ OLARAK YAPILMAKTADIR.

 

 

 

AÇIKLAMA:
Soru 1: Partikül Filtresi İptali Nedir Neden Arızalanır ?
Soru 2: Partikül Filtresi Arızalanınca Ne olur Belirtileri Nelerdir ?
Soru 3: Partikül Filtresi İptali En Çok Hangi Araçlarda Gerekli Olur ?

 

Cevap 1: Partikül Filtresi Kısaca Avrupada yeni devreye girecek olan euro 5 egzoz emisyon standartlarına dizel araçları uyarlayabilmek için geliştirilmiş bir sistem diyebiliriz. Dizel araçların egzozundan çıkan partikül yani kurumları biriktirerek yüksek sıcaklıkta imha etmeye yarıyor kısaca bu sistem. Ayrıca hidrokarbon, CO ve CO2 emisyonlarına da etkili katkı sağlamakta.

 

Cevap 2: Her Yedek Parça Gibi DPF Partikül Filtresininde Bir Ömrü Vardır. Bazen Filtre Normal Ömrünü Tamamladığı İçin Bazende Kullanım Hatalarından Dolayı DPF Partilül Filtresi Arızalanır.
Kullanım Hatası Nedir? 
Örneğin DPF Filtresi İçinde Biriktirdği Kurumları Atması İçin Aracın Ara Ara 2500-3000 Devirlerde Uzun Süre Kullanılması Gerekmektedir Yani Kurumu Atması İçin Filtresin 600 Derece Sıcaklığa Ulaşması Gereklidir.

Araçlarını Genellikle Şehir İçinde Sakin Kullanan Kullanıcıların DPF Filtresi Kurumlarını Temizleme Fırsatı Bulamazlar Buda DPF nin Tıkanıp Arızalanmasına Neden Olmaktadır.

 

Belirtilerine Gelince Araçta Arıza Lambası Yanar,Araç Güçten,Çekişten Düşer,Çok Fazla Yakıt Tüketmeye Başlar

 

Cevap 3: DPF Partikül Filtresi Arızası Yaşanan Bazı Araçlar Audi, Bmv, Vw, Fıat, Peugeot, Citroen, Renault, Kia, Hyundai, Opel, Land Rover, Porsche, Jaguar, Chrysler, Jeep, Skoda, Seat, Ford, Nissan, Suziki, Mazda …

 

Sonuç Olarak : Arızalandığı Zaman Değiştirlmesi Gereken Ve Çok Yüksek Maliyeti Olan DPF Partikül Filtresi İçin  Aracınıza Yükleyeceğimiz Özel Bir Yazılımla Tüm DPF Partikül Filtre Problemlerini Ortadan Kaldırıyoruz  Filtreyi Solusyonla Temizleme Hava Tutma Gibi İşlemlerin Geçici Çözüm Olduğunu Unutmayın Bizim Yaptığımız Özel Program İle Bir Daha DPF Den Dolayı Aracınızın

Print Friendly, PDF & Email

Yorum yapın

Call Now Button